Fotky krajiny na Instagramu – výběr nejzajímavějších profilů

Fotky krajiny na Instagramu – výběr nejzajímavějších profilů

Nevím, jak to máte vy, ale můj feed na Instagramu je z 98 % zaplaven fotkami krajiny. Možná proto, abych se během dne mohl zasnít, možná proto, abych získával inspiraci na víkendové výlety a znovu si díky některým fotkám připomínal, v jak krásné zemi to žijeme. Rozhodl jsem se tedy vybrat několik profilů českých fotografů, kde podle mě najdete nejzajímavější fotky krajiny.

1. Michal Němejc – krásy přírody

Michal má svůj web s výmluvným název krasyprirody, ale fotí často i naše krásné hlavní město. Na Instagramu bohužel nepatří k nejaktivnějším, ale když už přidá fotografii, tak to stojí za to. Osobně se mi asi nejvíc zalíbila tahle:

2. Jiří Šebek

Když jsme se v práci radili o tom, jaký dárek koupit šéfovi ke kulatým narozeninám, udělalo mi ohromnou radost, když někdo zmínil, že má rád fotoobrazy od Jirky Šebka. Jirka má samozřejmě nádherné fotky krajiny, ale jeho největší síla tkví ve fotografování Prahy. Přiznávám se, že z toho mám trochu mindrák, když po Praze běhám s foťákem a snažím se vyfotit něco alespoň z poloviny tak dobrého. Pro ilustraci přidávám ale jednu víc instagramovou fotku, kterou bych nazval „Ze života krajináře“.

3. Daniel Řeřicha

Jednou si takhle plánuju víkendový výlet do českého středohoří, a tak si samozřejmě pro inspiraci podívám i na krajinářské fotografie mých zkušenějších kolegů. Dostanu se na stránky Daniela a v úžasu si je do noci prohlížím. Sobotní východ slunce kvůli tomu sice nestihnu, ale rozhodně to nebyl ztracený čas. Navíc jsem zjistil, že tohohle pána už nějakou dobu sleduju i na Instagramu, kde se mi však vinou algoritmu jeho fotky moc často nezobrazovaly. 

Daniel často fotí v Krušných horách a Českém Švýcarsku. Po zhlédnutí jeho fotek je jasné, že se do Krušek vydám hned jak se trochu oteplí.

4. Jakub Fišer – Kubajszcom

Mám pocit, že Kubajze zná skoro každý. Tenhle kluk totiž není typický krajinář, ale mnohem spíš instagramer. Čekejte tedy také kromě super fotek také nonstop záplavu stories, které spousta zkušených fotografů opomíjí.

Kubajze často s foťákem v ruce potkáte v okolí Děčína anebo na jeho workshopech o Instagramu či úpravách fotek v Lightroomu.

Co se týče fotek, tak se mi líbí, že se nebojí ničeho. Občas vyfotí něco typicky instagramového se středovou kompozicí, ale má můj obdiv za to, že se nebojí občas vypustit do světa i méně „líbivé“ fotky. Nehraje si taky přehnaně s feedem a jako by fotky postoval za pochodu. Mezi přírody klidně vypostuje foto auta, města anebo nějaké slečny. Dokázal kolem sebe navíc vybudovat komunitu fanoušků, kterým často radí i ve svým youtube videích.

Rozhodně si tedy zaslouží místo v tomhle seznamu. Nebude ale vůbec jednoduché vybrat jen jednu fotku z jeho feedu.

5. Tomáš Havel

Tomáš se bezesporu řadí mezi nejúspěšnější české krajinářské fotografy na Instagramu. Jeho fotkám dominují ostře řezané vrcholky hor. Trošku mě mrzí, že u něj není vidět víc fotografií z naší vlasti. Na druhou stranu, co fotka, to naprostá bomba. Tenhle kluk se zkrátka nemýlí s tím, jaké fotky vypouštět ven.

6. Martin Rak

Při pohledu na Martinovy fotky si vždycky připomenu, že vstávat brzy ráno se opravdu vyplatí.

Pokud si zamilujete jeho tvorbu stejně jako já, tak je také možné s ním vyjet na foto tour. A to, ať už po Česku anebo i do zahraničí. Občas o tom vážně uvažuju.

Slovo závěrem

Instagram je pěkných fotek plný, ale nezapomínejte na to, že je to jen odraz, výsek reality a mnohdy zprocesovaný mnohými úpravami. Osobně jsou mi tihle (a mnozí další) fotografové inspirací, že je na tom světě krásně, a že bych neměl promarnit jediný víkend k tomu, abych se někam podíval. A navíc, jejich fotky jsou taky často důkazem, že přivstat si se opravdu vyplácí.

Tenhle výčet si opravdu neklade za cíl být nějakou oficiální TOPkou českých krajinářů. Určitě bych jich mohl ještě spoustu přidat a možná to v budoucnu udělám a bude pokračování. Určitě mi taky dejte vědět, kdo inspiruje Vás.

 

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: