Zázračné pohledy pro dobrou věc

Zázračné pohledy pro dobrou věc

Že cestovat lze i pro dobrou věc, dokazuje Petr Chalupianský, student ČVUT, který je nyní na výměnném pobytu na univerzitě v jihokorejské Daegu. Z Asie posílá pohledy a výtěžek z jejich prodeje putuje na podporu konkrétních handicapovaných dětí přes Konto bariéry. Výtěžek na svém webu průběžně aktualizuje, takže můžete online sledovat, jak se projektu daří.

Peťo, kde jsi?

Kde je Peťa? Asi si řeknete, proč by vás to vůbec mělo zajímat. A je vlastně nakonec celkem jedno, kde je. To podstatný je, co tam dělá. Píše a posílá pohledy. Ne ale ty obyčejný, který všichni známe. Tyhle jsou tak trošku zázračný. S jejich pomocí už se totiž povedlo podpořit 3 děti, kterým jinak nebylo přáno tak jako nám ostatním. Eliška dostane chodítko, Zuzanka vozíček a Honzík zvukový zesilovač. Teď je na řadě Kubík, který potřebuje kompenzační tříkolku. (Asi bude nutné tenhle článek průběžně editovat, protože už ani ke tříkolce nechybí moc, a brzo se bude vybírat na další dítě)

pohledy kdejepeta konto bariery
Peťa prý každý pohled ručně maluje. Ne, dělám si srandu, to už by asi nestíhal nic jiného. Ale každý vám vlastnoručně opatří originálním vzkazem

Pohledy a limitované pohledy

Občas se naskytne možnost získat pohlednici i z jiných míst. Limitované edice byly například z Filipín, ostrova Jeju anebo Japonska.

Peťa je frajer a tímhle na prvním pohled možná trochu snílkovským projektem, který je zaštíťen kontem bariéry, se mu povedlo vybrat už více než 100 tisíc. Může to být ale ještě mnohem víc a pomoct můžeme my všichni. Jak?

1) klikněte na odkaz a kupte si pohled. To je snad jasný, ne?

2) Pokud jste třeba zrovna švorc, šiřte o tomhle projektu alespoň povědomí. Třeba se tak o něm dozví někdo, kdo si pohled poslat nechá. Sdílení nic nestojí, reklama v Tv ano, ale ten kluk už ukázal, že se to dá dělat i bez ní. Teda on to vlastně dokázal dostat i do televize bez peněz 🙂

www.kdejepeta.cz

PS: Trochu se stydím, že mě nikdy nenapadlo, že svým cestováním bych mohl někomu pomoct i jinak, než pár lidí inspirovat, aby taky někam vyrazili. Vlastně mě napadlo, že bych na plážích sbíral pet flašky a víčka posílal do ČR 🙂 Stejně je krásný vidět, že v době, kdy cestovatelé sbíraj přes crowdfunding na svoje cesty kolem světa, tak přijde někdo, kdo to dělá tak nějak naopak a místo braní dává.

Jdu nechat poslat domů pohled, když už jsem taky v té Koreji. Teď už se nemůžu vymlouvat, že nemůžu najít poštu.

A navíc, dobrý skutky se počítaj 🙂 

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: